Choď na obsah Choď na menu
 


Strategie pokru

Ani tie najlepšie príručky z vás neurobia majstra World Series of Poker - pokiaľ chcete zvládnuť rôzne stratégie, musíte jednoducho hrať, hrať a ešte viac hrať.

Buďte trpezliví, hrajte múdro.

Starostlivo vyberajte dve počiatočné karty (starting hands), nepodliehajte pokušeniu hrať príliš mnoho rozdaní. Pokiaľ narazíte na slabé karty a z vášho pozorovania vyplýva, že máte horšie karty než súper – zložte karty (fold). Nestojí za to, hrať každú kartu. Poker, to nie sú len vaše karty – počíta sa tiež váš protihráč a jeho karty. Nehrajte kráľa a štvorku len preto, že kráľ je silná karta. Počkajte si, až príde kráľ s druhým kráľom alebo s esom. Vtedy hrajte agresívne! Na samom začiatku v Holdem obmedzte svoje ruky, s ktorými budete hrať, na nasledujúce: AA, KK, QQ, AK, AQ, AJ, JJ, 10-10. Postupne, ako budete získavať skúsenosti, môžete rozširovať svoj rozsah.Súhrn - hrajte podľa jednoduchého pravidla – hrajte iba so silnými kartami a pokiaľ máte dobrú ruku, poriadne stávkujte! Blafy a ostré zvyšovanie stávok prenechajte profesionálom. Iba tak máte možnosť stať sa jedným z nich.

Poznajte svojho protivníka.


Pozorne sledujte hru vašich protivníkov, určite, aký typ hry reprezentujú – to vám umožní sa správne rozhodovať. Sú to opatrní, ale agresívni hráči (tight-aggressive), alebo máte naopak do činenia s agresívnym maniakom (loose-aggresive), ktorý bez ohľadu na karty v ruke zvyšuje stávky. Poker to nie sú len naše karty – je to čítanie protihráčov, ich správania a pokus odhadnúť ich karty. Pokiaľ ste správne určili, s akými hráčmi hráte, významne vám to uľahčí rozohranie a zvýši šancu na výhru.